Jak wybrać idealną umywalkę? Cykl porad z firmą CERSANIT


Choć umywalka zajmuje w łazience znacznie mniej miejsca niż wanna czy kabina prysznicowa, to statystycznie rzecz biorąc, właśnie przy niej spędzamy najwięcej czasu. To przy niej wykonujemy większość czynności higienicznych – od mycia zębów, po makijaż czy golenie. To od jej parametrów zależy nasz codzienny komfort. Dlatego też, przygotowując się do zakupów elementów wyposażenia łazienki, to na umywalkę warto zwrócić szczególnie baczną uwagę. Od czego zacząć?

Rodzaje umywalek
Obecnie znajdziemy szeroką paletę zróżnicowanych kształtów i form, rodzajów i wybarwień ceramiki. Podzielić je można ze względu na sposób montażu na ścienne i nablatowe. Te ostatnie zaś na montowane bezpośrednio na blacie, lub schowane w nim w różnym stopniu.
Podblatowe podwiesza się pod płaszczyzną blatu, wpuszczane mają krawędź na poziomie blatu, zaś półblatowe – są w nim skryte na określoną wysokość. Oprócz tego do wyboru mamy również umywalki naszafkowe – czyli takie, które są wbudowane w dostosowaną szafkę stojącą, a także wolnostojące.

Ze względu na kształt wyróżnia się umywalki prostokątne, kwadratowe i narożne, okrągłe i owalne, a także cały wachlarz modeli asymetrycznych. Ze względu na materiał zaś wyróżnić możemy najpopularniejsze umywalki ceramiczne, ale również szklane, z konglomeratu, kamienne, a nawet drewniane…

UWAGA!
Montując umywalkę warto zatroszczyć się również o przestrzeń, która pozwoli nam swobodnie poruszać się przy niej. Nie montujmy umywalki przy samej ścianie czy przy narożniku – będzie nam niewygodnie. O ile mamy taką możliwość – sprawdzi się za to duży blat, na który będziemy mogli odłożyć drobiazgi, lub szafki z dużą liczbą schowków. Warto przy tym pamiętać, że szuflady ułatwią utrzymanie porządku wśród kosmetyków i akcesoriów, zaś półki przeznaczone są raczej do przechowywania większych rzeczy – środków czystości i ręczników.

 

https://www.cersanit.com.pl/po…/jak-wybrac-umywalke,114.html

 • Kontakt

  Kontakt

  Hydro Centrum

  ul. Wyszyńskiego 77

  05-300 Mińsk Mazowiecki

   

  poniedziałek-piątek: 7:00 - 19:00

  sobota: 7:00 - 14:00

   

  602 248 289

  25 758 18 19

Wszelkie prawa zastrzeżone • HYDRO CENTRUM • 2022
Realizacja Czyzkowski.net | Powered by Quick.CMS
Powrót na górę