Jak wybrać baterię do łazienki?

 
Wymieniać tak można jeszcze długo, ale bez dwóch zdań rodzajów dostępnych baterii łazienkowych jest bardzo wiele. Jak wybrać te idealne, które pasować będą do naszej łazienki i spełnią nasze codzienne oczekiwania?
Od baterii zależy komfort codziennej higieny. W końcu nie ma nic bardziej irytującego niż nieszczelność i stale kapiące krople, niesprawna regulacja temperatury wypływającej wody, czy nieekologicznie rozwiązanie gwarantujące duże jej zużycie.
 
Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu baterii?
 
Baterie przede wszystkim powinny pasować do aranżacji i – jeśli nie planujemy wielkiego remontu – już istniejącej instalacji hydraulicznych.
 
Po drugie bateria musi pasować do ceramiki. I to nie tylko estetycznie, ale również pod względem parametrów. Liczy się rozmiar i kąt nachylenia wylewki – nie ma nic gorszego niż zbyt duża, lub zbyt mała bateria w stosunku do umywalki czy wanny, jak też oferowane przez dany model funkcje – np. obecność słuchawki prysznicowej
 
 
Jednakże, co warto podkreślić, nie tylko kwestie estetyczne się liczą. Co najmniej równie ważne są parametry techniczne wynikające z typu modelu i zastosowanych w nim dodatkowych rozwiązań. Decydując się na baterię dwuuchwytową – dla przykładu, powinniśmy wiedzieć, że jest ona mniej ekologiczna niż ta jednouchwytowa. A to dlatego, że regulacja temperatury jest w jej przypadku trudniejsza i trwa dłużej. Z drugiej strony zastosowanie w baterii perlatora, który odpowiednio napowietrzy strumień, pozwoli znacząco zmniejszyć zużycie wody.
 
 

Zwróćmy uwagę również na zastosowanie innych rozwiązań.

Bateria z termostatem zagwarantuje nam uniknięcie uciążliwego ustawiania temperatury, a ta z blokadą termiczną – wypłynięcie zbyt gorącego strumienia i potencjalnego poparzenia. To bardzo istotne zwłaszcza, jeśli z łazienki będą korzystały małe dzieci lub osoby starsze. Obecność deszczownicy zagwarantuje nam komfort kąpieli, zaś bateria bezdotykowa z czujnikiem ruchu – wyeliminuje ryzyko niezakręcenia wody np. przez przedszkolaka.

 

https://www.cersanit.com.pl/porady-i-inspiracje/jaka-wybrac-baterie-do-lazienki,108.html

 • Kontakt

  Kontakt

  Hydro Centrum

  ul. Wyszyńskiego 77

  05-300 Mińsk Mazowiecki

   

  poniedziałek-piątek: 7:00 - 19:00

  sobota: 7:00 - 14:00

   

  602 248 289

  25 758 18 19

Wszelkie prawa zastrzeżone • HYDRO CENTRUM • 2022
Realizacja Czyzkowski.net | Powered by Quick.CMS
Powrót na górę